Sold
Ying Fuk BuildingFLOOR 1NO. 120 (FLAT C)
Registration Number:07702345
|Transaction Date:09/02/1999
PRN:A3577718
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MaggieHo何玉娣
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-667368)
PRICE
$280 K
Saleable Area
81sq.ft.
Buy $3,468 /sq.ft.
Building Age
62 Years
Transaction Date: 09/02/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1963-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
37
Walking toCheung Sha WanStation
5 Min(s)
Address/ Area
118-120 Camp Street