Sold
Yen Wai GardenFLOOR 19FLAT D
Registration Number:26041301740356
|Transaction Date:20/03/2026
PRN:A7792864
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EricLam林泰源
ACCOUNT DIRECTOR(S-449430)
PRICE
$6.15 M
Saleable Area
654sq.ft.
Buy $9,397 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 20/03/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1972-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
84
Walking toTsuen Wan WestStation
8 Min(s)
Address/ Area
16-32 Heung Shing Street