Sold
Wing Lung BuildingFLOOR 1FLAT I
Registration Number:08050501960041
|Transaction Date:16/04/2008
PRN:B6515525
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeTsang曾祖其
ACCOUNT DIRECTOR(S-453863)
Sold

1/1
PRICE
$1.03 M
Saleable Area
488sq.ft.
Buy $2,112 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 16/04/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1964-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
220
Walking toCheung Sha WanStation
6 Min(s)
Address/ Area
20-22 Wing Lung Street