Sold
Wing Lung BuildingFLOOR 10FLAT B
Registration Number:08307114
|Transaction Date:19/01/2001
PRN:A3652193
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ClementHon韓志明
ACCOUNT DIRECTOR(E-374004)
Sold

1/1
PRICE
$770 K
Saleable Area
575sq.ft.
Buy $1,340 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 19/01/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1964-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
220
Walking toCheung Sha WanStation
6 Min(s)
Address/ Area
20-22 Wing Lung Street