Sold
Wing Fu MansionFLOOR 11FLAT G
Registration Number:00908320
|Transaction Date:13/03/2000
PRN:B5992428
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
PRICE
$720 K
Gross Area
382sq.ft.
Buy $1,885 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 13/03/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
136
Walking toYuen LongStation
7 Min(s)
Address/ Area
2-6 Fung Yau Street North