Sold
Victory CourtFLOOR 7FLAT B
Registration Number:25021201970162
|Transaction Date:28/01/2025
PRN:B5911443
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EricLam林泰源
ACCOUNT DIRECTOR(S-449430)
PRICE
$3.3 M
Saleable Area
335sq.ft.
Buy $9,858 /sq.ft.
Gross Area
440sq.ft.
Buy $7,500 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 28/01/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toTsuen WanStation
2 Min(s)
Address/ Area
185-187 Castle Peak Road Tsuen Wan