Sold
Victory CourtFLOOR 8FLAT E
Registration Number:11012400420042
|Transaction Date:17/01/2011
PRN:B7014710
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ElaineHsiao蕭映純
ACCOUNT DIRECTOR(S-084985)
PRICE
$1.65 M
Saleable Area
277sq.ft.
Buy $5,965 /sq.ft.
Gross Area
349sq.ft.
Buy $4,728 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 17/01/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toTsuen WanStation
2 Min(s)
Address/ Area
185-187 Castle Peak Road Tsuen Wan