Sold
Victory CourtFLOOR 6FLAT D
Registration Number:22042800230069
|Transaction Date:21/04/2022
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ElaineHsiao蕭映純
ACCOUNT DIRECTOR(S-084985)
PRICE
$4.76 M
Saleable Area
391sq.ft.
Buy $12,182 /sq.ft.
Gross Area
483sq.ft.
Buy $9,855 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 21/04/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toTsuen WanStation
2 Min(s)
Address/ Area
185-187 Castle Peak Road Tsuen Wan