Sold
Valiant CourtFLOOR 13FLAT A
Registration Number:17062800550195
|Transaction Date:21/06/2017
PRN:B5528064
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CallyYeung楊淑美
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(E-005039)
PRICE
$4 M
Saleable Area
307sq.ft.
Buy $13,039 /sq.ft.
Gross Area
381sq.ft.
Buy $10,499 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 21/06/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
138
Walking toMong KokStation
7 Min(s)
Address/ Area
5 Peace Avenue