Sold
Valiant CourtFLOOR 18FLAT B
Registration Number:15062901200114
|Transaction Date:18/06/2015
PRN:A5771558
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CallyYeung楊淑美
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(E-005039)
PRICE
$4.49 M
Saleable Area
307sq.ft.
Buy $14,636 /sq.ft.
Gross Area
381sq.ft.
Buy $11,785 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 18/06/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
138
Walking toMong KokStation
7 Min(s)
Address/ Area
5 Peace Avenue