Sold
The BeachsideFLOOR 4FLAT A
Registration Number:07670331
|Transaction Date:29/12/1998
PRN:A1981776
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JayWan尹岳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-145524)
Sold

1/1
PRICE
$7 M
Saleable Area
857sq.ft.
Buy $8,170 /sq.ft.
Gross Area
1,135sq.ft.
Buy $6,167 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 29/12/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
24
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
82 Repulse Bay Road