Sold
The BeachsideFLOOR 1FLAT C
Registration Number:07052100450074
|Transaction Date:03/05/2007
PRN:A1981818
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JayWan尹岳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-145524)
Sold

1/1
PRICE
$8.35 M
Saleable Area
718sq.ft.
Buy $11,630 /sq.ft.
Gross Area
969sq.ft.
Buy $8,617 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 03/05/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
24
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
82 Repulse Bay Road