Sold
Talon TowerFLOOR 27FLAT C
Registration Number:17051500020018
|Transaction Date:04/05/2017
PRN:B3441579
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaMak麥凱詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-472780)
PRICE
$8.5 M
Saleable Area
481sq.ft.
Buy $17,666 /sq.ft.
Gross Area
717sq.ft.
Buy $11,855 /sq.ft.
Building Age
23 Years
Transaction Date: 04/05/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2002-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
66
Walking toSheung WanStation
8 Min(s)
Address/ Area
38 Connaught Road West