Sold
Tai On BuildingFLOOR 3FLAT K
Registration Number:05112901920054
|Transaction Date:17/11/2005
PRN:A9831595
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SingWong王竣陞
ACCOUNT DIRECTOR(S-641751)
PRICE
$1.3 M
Saleable Area
580sq.ft.
Buy $2,241 /sq.ft.
Gross Area
700sq.ft.
Buy $1,857 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 17/11/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
60
Walking toTai WaiStation
1 Min(s)
Address/ Area
41-51 Tsuen Nam Road