Sold
Tai Kok Tsui BuildingFLOOR 4FLAT B
Registration Number:08271718
|Transaction Date:12/12/2000
PRN:A5708933
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

Shmily SamLo羅茵茵
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-377004)
PRICE
$700 K
Saleable Area
554sq.ft.
Buy $1,263 /sq.ft.
Building Age
63 Years
Transaction Date: 12/12/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1962-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
261
Walking toOlympicStation
7 Min(s)
Address/ Area
63 Oak Street