Sold
Tai Kok Tsui BuildingFLOOR 9FLAT L
Registration Number:06010502180138
|Transaction Date:20/12/2005
PRN:B6773089
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeyWong黃家欣
ACCOUNT DIRECTOR(S-451084)
PRICE
$845 K
Saleable Area
498sq.ft.
Buy $1,696 /sq.ft.
Building Age
63 Years
Transaction Date: 20/12/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1962-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
261
Walking toOlympicStation
7 Min(s)
Address/ Area
63 Oak Street