Sold
Sunwise BuildingFLOOR 4FLAT C
Registration Number:26030200640077
|Transaction Date:16/02/2026
PRN:B5796087
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/3
PRICE
$4.52 M
Saleable Area
283sq.ft.
Buy $15,966 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 16/02/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
45
Walking toHong KongStation
6 Min(s)
Address/ Area
112-114 Wellington Street