Sold
Sunlight BuildingFLOOR 5FLAT A
Registration Number:08829296
|Transaction Date:22/11/2002
PRN:C0907845
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeTsang曾祖其
ACCOUNT DIRECTOR(S-453863)
Sold

1/1
PRICE
$1 M
Saleable Area
364sq.ft.
Buy $2,749 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $2,222 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 22/11/2002
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
104
Walking toCheung Sha WanStation
6 Min(s)
Address/ Area
273 Shun Ning Road