Sold
Sunlight BuildingFLOOR 7FLAT E
Registration Number:23020201350227
|Transaction Date:09/01/2023
PRN:A6249478
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WingShi石秋惠
ACCOUNT DIRECTOR(S-672392)
Sold

1/1
PRICE
$4 M
Saleable Area
381sq.ft.
Buy $10,497 /sq.ft.
Gross Area
459sq.ft.
Buy $8,715 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 09/01/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
104
Walking toCheung Sha WanStation
6 Min(s)
Address/ Area
273 Shun Ning Road