Sold
Sun Sing BuildingFLOOR 18FLAT A
Registration Number:21061601850356
|Transaction Date:17/05/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MikeHo何俊輝
ACCOUNT DIRECTOR(S-163077)
PRICE
$5.05 M
Saleable Area
445sq.ft.
Buy $11,360 /sq.ft.
Gross Area
650sq.ft.
Buy $7,769 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 17/05/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
34
Walking toShau Kei WanStation
5 Min(s)
Address/ Area
290 Shau Kei Wan Road