Sold
Sun Hing BuildingFLOOR 23FLAT 1
Registration Number:10091602770096
|Transaction Date:20/08/2010
PRN:A5581727
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SofiaKo高藝菲
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-625770)
PRICE
$6.8 M
Saleable Area
1,636sq.ft.
Buy $4,156 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 20/08/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1966-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
248
Walking toMong KokStation
3 Min(s)
Address/ Area
603-609A Nathan Road