Sold
Star RubyFLOOR 23FLAT E
Registration Number:18062201700035
|Transaction Date:06/06/2018
PRN:D2074985
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlvinLam林智全
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-543361)
PRICE
$6 M
Saleable Area
321sq.ft.
Buy $18,705 /sq.ft.
Gross Area
446sq.ft.
Buy $13,453 /sq.ft.
Building Age
12 Years
Transaction Date: 06/06/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2014-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
124
Walking toHo Man TinStation
6 Min(s)
Address/ Area
1 San Wai Street