Sold
St. Louis MansionFLOOR 4FLAT E
Registration Number:20092500940093
|Transaction Date:21/09/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HelenChau周海詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-213403)
PRICE
$9.93 M
Saleable Area
452sq.ft.
Buy $21,960 /sq.ft.
Gross Area
613sq.ft.
Buy $16,196 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 21/09/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
162
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
20 Macdonnell Road