Sold
Shun Hing BuildingFLOOR 30FLAT G
Registration Number:11120500340010
|Transaction Date:07/11/2011
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
Sold

1/1
PRICE
$1.89 M
Saleable Area
312sq.ft.
Buy $6,051 /sq.ft.
Gross Area
359sq.ft.
Buy $5,261 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 07/11/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
224
Walking toMong KokStation
7 Min(s)
Address/ Area
319 Ferry Street