Sold
Ryan MansionFLOOR 16FLAT A
Registration Number:15011901140065
|Transaction Date:18/12/2014
PRN:B6253501
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RobertLaw羅善衡
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-210313)
PRICE
$4.1 M
Saleable Area
255sq.ft.
Buy $16,072 /sq.ft.
Gross Area
369sq.ft.
Buy $11,111 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 18/12/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1986-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
78
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
31-37 Mosque Street