Sold
Rammon MansionFLOOR 7FLAT A
Registration Number:18062001610068
|Transaction Date:01/06/2018
PRN:A6324746
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HermanLi李嘉能
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-271520)
PRICE
$3.93 M
Saleable Area
249sq.ft.
Buy $15,805 /sq.ft.
Gross Area
394sq.ft.
Buy $9,975 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 01/06/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
30
Walking toWhampoaStation
4 Min(s)
Address/ Area
3 Station Lane