Sold
Quality TowerFLOOR 5FLAT C
Registration Number:07010601490070
|Transaction Date:15/12/2006
PRN:A4403354
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeLau劉寶田
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(E-479972)
PRICE
$1.2 M
Saleable Area
268sq.ft.
Buy $4,477 /sq.ft.
Gross Area
366sq.ft.
Buy $3,279 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 15/12/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1986-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
53
Walking toJordanStation
5 Min(s)
Address/ Area
29-31 Hillwood Road