Sold
Prosperity BuildingFLOOR 22FLAT C
Registration Number:10020801350184
|Transaction Date:26/01/2010
PRN:A6719904
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
Sold

1/1
PRICE
$1.45 M
Saleable Area
282sq.ft.
Buy $5,142 /sq.ft.
Gross Area
390sq.ft.
Buy $3,718 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 26/01/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
103
Walking toMong KokStation
1 Min(s)
Address/ Area
59A-61C Tung Choi Street