Sold
Prosperity BuildingFLOOR 16FLAT B
Registration Number:24041200690474
|Transaction Date:09/04/2024
PRN:B6898741
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
Sold

1/1
PRICE
$3.68 M
Saleable Area
282sq.ft.
Buy $13,049 /sq.ft.
Gross Area
390sq.ft.
Buy $9,436 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 09/04/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
103
Walking toMong KokStation
1 Min(s)
Address/ Area
59A-61C Tung Choi Street