Sold
Poga BuildingFLOOR 20FLAT D
Registration Number:07007723
|Transaction Date:20/03/1997
PRN:B8967017
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennChan陳艷華
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-564300)
PRICE
$2.21 M
Saleable Area
349sq.ft.
Buy $6,337 /sq.ft.
Gross Area
465sq.ft.
Buy $4,753 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 20/03/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
88
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
6-20 Po Tuck Street