Sold
Po Wah BuildingFLOOR 14FLAT C
Registration Number:15021300690022
|Transaction Date:28/01/2015
PRN:B4198603
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DouglasLee李展豪
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-057536)
PRICE
$2 M
Saleable Area
193sq.ft.
Buy $10,380 /sq.ft.
Gross Area
270sq.ft.
Buy $7,407 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 28/01/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
58
Walking toJordanStation
3 Min(s)
Address/ Area
300-306 Temple Street