Sold
Po Tin BuildingFLOOR 5FLAT C
Registration Number:26011202120028
|Transaction Date:29/12/2025
PRN:A6822452
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JadaTong湯芷蘊
ACCOUNT DIRECTOR(E-238933)
PRICE
$2.5 M
Saleable Area
262sq.ft.
Buy $9,558 /sq.ft.
Gross Area
321sq.ft.
Buy $7,788 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 29/12/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
63
Walking toShek Kip MeiStation
6 Min(s)
Address/ Area
39 Wai Chi Street