Sold
Po Tin BuildingFLOOR 7FLAT E
Registration Number:06801976
|Transaction Date:08/10/1996
PRN:A6822582
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$1.11 M
Gross Area
311sq.ft.
Buy $3,569 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 08/10/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
63
Walking toShek Kip MeiStation
6 Min(s)
Address/ Area
39 Wai Chi Street