Sold
Po Tin BuildingFLOOR 6FLAT E
Registration Number:17050801050074
|Transaction Date:21/04/2017
PRN:A6822575
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JadaTong湯芷蘊
ACCOUNT DIRECTOR(E-238933)
PRICE
$3 M
Saleable Area
254sq.ft.
Buy $11,810 /sq.ft.
Gross Area
311sq.ft.
Buy $9,646 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 21/04/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
63
Walking toShek Kip MeiStation
6 Min(s)
Address/ Area
39 Wai Chi Street