Sold
Po Tin BuildingFLOOR 8FLAT A
Registration Number:08061900250020
|Transaction Date:26/05/2008
PRN:A6822353
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WingShi石秋惠
ACCOUNT DIRECTOR(S-672392)
PRICE
$910 K
Saleable Area
254sq.ft.
Buy $3,582 /sq.ft.
Gross Area
311sq.ft.
Buy $2,926 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 26/05/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
63
Walking toShek Kip MeiStation
6 Min(s)
Address/ Area
39 Wai Chi Street