Sold
Po GardenFLOOR 17FLAT B
Registration Number:25022501450019
|Transaction Date:07/02/2025
PRN:A0183586
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidChin錢佳成
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-601904)
PRICE
$40 M
Saleable Area
1,940sq.ft.
Buy $20,622 /sq.ft.
Gross Area
2,567sq.ft.
Buy $15,582 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 07/02/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
74
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
9 Brewin Path