Sold
Morning Light BuildingFLOOR 18FLAT D
Registration Number:10111602240112
|Transaction Date:20/10/2010
PRN:A4638726
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SammiChan陳蒨葶
ACCOUNT MANAGER(S-618486)
PRICE
$1.81 M
Saleable Area
365sq.ft.
Buy $4,955 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 20/10/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
46
Walking toKwun TongStation
4 Min(s)
Address/ Area
9 Hong Ning Road