Sold
Mongkok PlazaFLOOR 16FLAT A
Registration Number:06101902610031
|Transaction Date:22/09/2006
PRN:A6318955
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SofiaKo高藝菲
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-625770)
Sold

1/1
PRICE
$1.49 M
Saleable Area
334sq.ft.
Buy $4,474 /sq.ft.
Gross Area
515sq.ft.
Buy $2,899 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 22/09/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
60
Walking toMong KokStation
6 Min(s)
Address/ Area
28 Soy Street