Sold
Mongkok BuildingFLOOR 12FLAT D
Registration Number:09061502680019
|Transaction Date:01/06/2009
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SofiaKo高藝菲
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-625770)
Sold

1/1
PRICE
$1.13 M
Saleable Area
454sq.ft.
Buy $2,488 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 01/06/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
72
Walking toMong KokStation
2 Min(s)
Address/ Area
97 Mong Kok Road