Sold
Mongkok BuildingFLOOR 21FLAT B
Registration Number:07091200570106
|Transaction Date:31/08/2007
PRN:A5472189
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
Sold

1/1
PRICE
$1.75 M
Saleable Area
433sq.ft.
Buy $4,044 /sq.ft.
Gross Area
430sq.ft.
Buy $4,070 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 31/08/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
72
Walking toMong KokStation
2 Min(s)
Address/ Area
97 Mong Kok Road