Sold
Mongkok BuildingFLOOR 6FLAT B
Registration Number:06362774
|Transaction Date:25/07/1995
PRN:B4062158
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SofiaKo高藝菲
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-625770)
Sold

1/1
PRICE
$2.13 M
Saleable Area
433sq.ft.
Buy $4,922 /sq.ft.
Gross Area
650sq.ft.
Buy $3,277 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 25/07/1995
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
72
Walking toMong KokStation
2 Min(s)
Address/ Area
97 Mong Kok Road