Sold
Mongkok BuildingFLOOR 5FLAT C
Registration Number:06042200220087
|Transaction Date:04/04/2006
PRN:B4062186
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
Sold

1/1
PRICE
$1.26 M
Saleable Area
454sq.ft.
Buy $2,774 /sq.ft.
Gross Area
700sq.ft.
Buy $1,800 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 04/04/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
72
Walking toMong KokStation
2 Min(s)
Address/ Area
97 Mong Kok Road