Sold
Man Yuen BuildingFLOOR 9FLAT 24 (NO. 2)
Registration Number:09082401470021
|Transaction Date:29/07/2009
PRN:B9417756
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidYu余俊賢
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-453902)
PRICE
$2.95 M
Saleable Area
850sq.ft.
Buy $3,469 /sq.ft.
Gross Area
850sq.ft.
Buy $3,471 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 29/07/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1964-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
412
Walking toAustinStation
5 Min(s)
Address/ Area
2-24 Man Yuen Street