Sold
Man Yuen BuildingFLOOR 13FLAT 14 (NO. 12)
Registration Number:07083002210688
|Transaction Date:08/08/2007
PRN:A5387251
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CherryYung容秋兒
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-253361)
PRICE
$1.23 M
Saleable Area
565sq.ft.
Buy $2,177 /sq.ft.
Gross Area
565sq.ft.
Buy $2,177 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 08/08/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1964-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
412
Walking toAustinStation
5 Min(s)
Address/ Area
2-24 Man Yuen Street