Sold
Man Fuk BuildingFLOOR 2FLAT 15
Registration Number:07941518
|Transaction Date:06/12/1999
PRN:A7223893
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
PRICE
$898 K
Saleable Area
410sq.ft.
Buy $2,190 /sq.ft.
Gross Area
550sq.ft.
Buy $1,633 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 06/12/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1972-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
382
Walking toKwun TongStation
5 Min(s)
Address/ Area
40 Yuet Wah Street