Sold
Lily CourtFLOOR 8FLAT B
Registration Number:14041701800331
|Transaction Date:07/04/2014
PRN:B5085625
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IceChoi蔡丹青
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-288008)
PRICE
$5.15 M
Saleable Area
368sq.ft.
Buy $13,990 /sq.ft.
Gross Area
535sq.ft.
Buy $9,626 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 07/04/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
96
Walking toTin HauStation
6 Min(s)
Address/ Area
2-8 Lily Street