Sold
Lee Kwan BuildingFLOOR 7FLAT C
Registration Number:07031501090226
|Transaction Date:22/02/2007
PRN:B6469244
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SofiaKo高藝菲
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-625770)
Sold

1/1
PRICE
$1.5 M
Saleable Area
535sq.ft.
Buy $2,804 /sq.ft.
Gross Area
850sq.ft.
Buy $1,765 /sq.ft.
Building Age
64 Years
Transaction Date: 22/02/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1961-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
90
Walking toMong KokStation
1 Min(s)
Address/ Area
84-86 Tung Choi Street