Sold
Lai Yue BuildingFLOOR 20FLAT D
Registration Number:08267853
|Transaction Date:05/12/2000
PRN:A4660113
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SammiChan陳蒨葶
ACCOUNT MANAGER(S-618486)
PRICE
$1.02 M
Gross Area
393sq.ft.
Buy $2,595 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 05/12/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
162
Walking toNgau Tau KokStation
6 Min(s)
Address/ Area
3 Horse Shoe Lane