Sold
Lai Wah MansionFLOOR 11NO. 867
Registration Number:08822169
|Transaction Date:13/11/2002
PRN:A1299323
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlisonHui許祖蕙
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-122182)
PRICE
$1.05 M
Saleable Area
872sq.ft.
Buy $1,204 /sq.ft.
Building Age
64 Years
Transaction Date: 13/11/2002
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1962-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
104
Walking toQuarry BayStation
2 Min(s)
Address/ Area
867-873 King's Road