Sold
Kwong Fai MansionFLOOR 5FLAT D
Registration Number:14012201640011
|Transaction Date:13/01/2014
PRN:B3995478
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
PRICE
$4.13 M
Saleable Area
473sq.ft.
Buy $8,740 /sq.ft.
Gross Area
576sq.ft.
Buy $7,170 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 13/01/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
168
Walking toYau Ma TeiStation
7 Min(s)
Address/ Area
13 Kwong Wa Street